JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Forum Gospodarcze Polska – Peru 2013

7.10.2013

Dnia 30 września 2013 w siedzibie Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie odbyło się Forum Gospodarcze Polska – Peru z okazji przyjazdu delegacji peruwiańskiego biznesu wraz z Wiceministrem Handlu Zagranicznego, Panem Carlosem Posada do Polski. Na spotkaniu pojawiła się również Ambasador Peru w Polsce Pani Martha Chavarri Dupuy, a ze strony polskiej Pani Wiceminister Spraw Zagranicznych Beata Stelmach oraz przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rolnictwa, PARP oraz PAIZ.

Obie strony przedstawiły możliwości rynkowe swoich krajów, stan eksportu i importu, zachęcając jednocześnie potencjalnych partnerów do przyszłych inwestycji i współpracy handlowej polsko-peruwiańskiej.

Po zaprezentowaniu potencjału gospodarczego odbyły się rozmowy bilateralne polskich i peruwiańskich przedsiębiorców branży tekstylnej oraz rolno-spożywczej w całości zorganizowane i koordynowane przez firmę JML Global.

Jak wynika z opinii poszczególnych przedstawicieli obu stron, mimo skromnej obecności firm peruwiańskich na spotkaniach, były one bardzo owocne i mogą skutkować w przyszłości korzystną, bezpośrednią współpracą, bez ponoszenia kosztów związanych z pośrednikami z innych krajów, jak to często miało miejsce dotychczas. Przedsiębiorcy peruwiańscy nie wykluczają ponownego przyjazdu w związku z żywym zainteresowaniem firm polskich z jakim spotkali się w Warszawie.

Misja Gospodarcza Peru w Polsce zakończyła się uroczystym bankietem z tradycyjnymi przysmakami peruwiańskimi oraz peruwiańską muzyką.

Z naszej strony dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniach w Warszawie i życzymy udanej dalszej współpracy.